SKF KS Poznań wygrał turniej w Koninie

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań okazały się najlepsze w Turnieju "Przed Ligą", który w miniony weekend odbył się w Koninie.

Podopieczne Zbigniewa Woźniaka i Damiana Gapika o zwycięstwo rywalizowały z zespołami: KTPS Konin, GLKS Barycz Janków Przygodzki i UKS Pudliszki. W meczu otwarcia SKF KS Poznań pokonał KTPS Konin, a w kolejnym spotkaniu okazał się lepszy od GLKS Barycz Janków Przygodzki i o pierwsze miejsce zmierzył się z UKS Pudliszki.

- Mecz o zwycięstwo w turnieju rozgrywano był pod dyktando naszego zespołu, a UKS próbował walczyć i momentami wyglądało to bardzo obiecująco. Od połowy seta wyraźnie dominowaliśmy, a kulminacją tego był drugi set. Drużyna z Pudliszek została rozbita dzięki dobrej zagrywce 25:12 - relacjonuje Michał Sułkowski z SKF KS Poznań.

Turniej w Koninie był jednym z ostatnich etapów przygotowań do nowego sezony, który siatkarki SKF KS Poznań zainaugurują na wyjeździe 28 września spotkaniem z MLKS SPARTA Złotów. - W naszej grze będziemy jeszcze pewne rzeczy poprawiać i modyfikować, ale cieszy, że dziewczyny coraz lepiej się rozumieją i próbują coraz aktywniej realizować nasze założenia taktyczne. Cieszymy się z wygranej - mówi trener SKF KS Poznań, Zbigniew Woźniak.