Reklama
Reklama

Kolejne połączenia znikają z Ławicy

fot. Port Lotniczy Ławica

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego linii lotniczych Wizz Air, od listopada nie polecimy z Poznania do Bergen. Już na początku września informowaliśmy, że zimą z Ławicy znikną też połączenia LOT-u z Monachium. To nie koniec.

Zła informacja dla pasażerów korzystających z poznańskiego lotniska. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego tanich linii lotniczych Wizz Air, przewoźnik kasuje połączenie na trasie Poznań - Bergen (Norwegia). Ostatni lot odbędzie się 26 października. Samoloty zaczęły latać na tej trasie na początku 2013 roku.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Nie jest to jedyna zła wiadomość dla Ławicy. Już na początku września pisaliśmy o likwidacji od początku sezonu zimowego połączeń Poznań - Monachium obsługiwanych przez LOT. Cięcia w przypadku LOT-u są spowodowane restrukturyzacją spółki.

To nie koniec. Od listopada nie polecimy liniami Ryanair z Ławicy do Mediolanu Bergamo. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika na początku listopada odbędzie się ostatni przelot z Poznania do East Middlands.

Wciąż niezbyt optymistycznie prezentują się wyniki lotniska jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. W sierpniu Ławica odprawiła 179 tysięcy pasażerów, to o 9 procent mniej niż w sierpniu 2012 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
44.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro