Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek na Głogowskiej: rowerzyści przejadą ulicą

fot. czytelnik

W sobotę na ulicy Głogowskiej samochód marki Seat Ibiza wjechał na drogę rowerową i potrącił rowerzystkę. Kobieta zginęła na miejscu. Jej pamięć chcą uczcić rowerzyści. - Ulica Głogowska jest po prostu dramatyczna - wyjaśnia Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej.

W sobotę około godziny 20.30 na ulicy Głogowskiej, w pobliżu wiaduktu Kosynierów Górczyńskich, doszło do tragicznego wypadku. Kierowca Seata Ibiza prawdopodobnie nie opanował samochodu podczas manewru zmiany pasa ruchu i wjechał w rowerzystkę stojącą przy ulicy. 35-latka czekała na zielone światło - chciała przejechać na drugą stronę ulicy po ścieżce rowerowej. Zginęła na miejscu.

- Otrzymujemy sporo sygnałów od mieszkańców, którzy chcą uczcić pamięć rowerzystki. Dlatego w sobotę organizujemy Masę Krytyczną, która przejedzie ulicą Głogowską - mówi Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej.

Rowerzyści tradycyjnie wyjadą ze Starego Rynku. - Planujemy start około godziny 20.00. Około 20.30 chcemy być w miejscu wypadku. Będą utrudnienia w ruchu samochodów, ponieważ będziemy jechać ulicą Głogowską - zaznacza Sapikowska. - Za każdym razem staramy się, by tych utrudnień było jak najmniej, ale tym razem musimy pokazać, że ulica Głogowska jest po prostu dramatyczna - dodaje.

Sapikowska podkreśla, że z jednej strony Masa Krytyczna to uczczenie tragicznie zmarłej rowerzystki, ale nie tylko. - Chcemy pokazać jak wygląda organizacja ruchu na Głogowskiej oraz nawiązać do Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który właśnie się rozpoczął - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro