Reklama
Reklama

Teatralka zamknięta od 23 września: utrudnienia dla kierowców

W poniedziałek Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił termin rozpoczęcia remontu Teatralki. Tak jak informowaliśmy wcześniej - prace rozpoczną się już za tydzień, 23 września. Z utrudnieniami będą musieli się liczyć nie tylko pasażerowie MPK, ale też kierowcy. Potrwają do końca... listopada!

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego - remont Teatralki ruszy 23 września, w poniedziałek. Spowoduje on utrudnienia nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale też kierowców.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- W nocy z niedzieli na poniedziałek wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Roosevelta pomiędzy Poznańską i Dąbrowskiego - informuje Dariusz Milejczak, reporter Pulsu Dnia. - Kierowcy będą musieli poruszać się objazdem wyznaczonym ulicą Mickiewicza - dodaje. Nie będzie można jeździć również po samym skrzyżowaniu Roosevelta-Dąbrowskiego.

- Na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej, Mickiewicza i Jeżyckiej zostaną wydzielone dwa pasy do skrętu w lewo w ulicę Mickiewicza. Kierowcy korzystający z objazdu będą mieć możliwość wjazdu w ulicę Mickiewicza dwoma pasami ruchu. Wprowadzone zostaną zmiany w oprogramowaniu sygnalizacji świetlnej. Na ulicy Mickiewicza obowiązywać będzie odwrócony kierunek ruchu. Kierowcy będą poruszać się od ulicy Poznańskiej w stronę ulicy Dąbrowskiego. Do ich dyspozycji będą dwa pasy ruchu. W związku z wprowadzeniem jazdy po dwóch pasach ruchu na ulicy Mickiewicza zostaną zlikwidowane miejsca postojowe, kontrapas rowerowy oraz postój taxi - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

To nie koniec. Na samej ulicy Poznańskiej również pojawią się zmiany. Lewy pas ruchu ulicy (jadąc od strony Kościelnej) będzie przeznaczony dla aut skręcających w lewo - w Jeżycką i Barzyńskiego. - Prawy pas (południowy) przeznaczony będzie dla relacji na wprost (w stronę ulicy Libelta) oraz w prawo, w ulicę Mickiewicza - dodaje ZTM.

Taka organizacja ruchu zacznie obowiązywać około godziny 22.00 w niedzielę i zostanie utrzymana do końca listopada.

Szczegółowo o zmianach w komunikacji miejskiej spowodowanych remontem piszemy TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro