Reklama
Reklama

Pęknięty balkon w Bazarze Poznańskim: "na głowę nie spadnie"

fot. Krystian

Jeden z balkonów w budynku Bazaru Poznańskiego przy al. Marcinkowskiego ma spore pęknięcie. Pracownik budynku zapewnia, że konstrukcja nie stanowi zagrożenia dla przechodniów.

- Uwaga na pęknięty balkon nad sklepem Burberry mieszczącym się w budynku Bazar przy al. Marcinkowskiego - pisze Krystian, nasz czytelnik. Na balkonie od strony al. Marcinkowskiego pojawiło się długie pęknięcie.

O sprawie wiedzą pracownicy Bazaru. - Wiemy, że na balkonie pojawiła się rysa. Przeprowadzana była specjalna ekspertyza, z której wynika, że balkon jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla przechodniów. Na głowę nikomu nie spadnie - tłumaczy pracownik obiektu.

To właśnie z budynku Bazaru Poznańskiego w grudniu 1918 roku Ignacy Paderewski przemówił do zebranego tłumu mieszkańców. Był to impuls powodujący wybuch Powstania Wielkopolskiego. W okresie międzywojennym hotel był luksusowym i prestiżowym miejscem, w którym zatrzymywały się znane osobistości. Słynął z bardzo dobrej restauracji. Niestety, ale uległ zniszczeniu w 1945 roku. Od lat jest remontowany przez właścicieli - spółkę Bazar Poznański.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro