Reklama
Reklama

Ogródki działkowe na Łazarzu: nie wszyscy chcą ich przetrwania

fot. Katarzyna
fot. Katarzyna

W pierwszej połowie 2014 roku ma zapaść decyzja na temat przyszłości ogródków działkowych położonych przy ulicy Klaudyny Potockiej na Łazarzu. Działkowcy już rozpoczęli walkę o swoje ogrody. Część mieszkańców okolicy skarży się jednak na działkowców.

Jedna z mieszkanek okolicy ogrodów działkowych na Łazarzu skarży się na postępowanie działkowców. - Popieram zlikwidowanie ogródków przy ulicach Kolejowej, Hetmańskiej, Potockiej, Dmowskiego. Zdjęcia pokazują o co walczą działkowcy(?!) - pisze Katarzyna, nasza czytelniczka. - W sezonie letnim na wymienionych ulicach często zalegają worki ze skoszoną trawą, gnijącymi owocami oraz śmieci wielkogabarytowe, które jak się można domyślić wystawiają działkowcy użytkujący swoje ogrody. Zdjęcia przedstawiają też rozsypujące się altanki na działkach - dodaje.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Działkowcy podkreślają, że nie można generalizować i już walczą o pozostawienie ich działek w obecnej lokalizacji. To często jedyne miejsce, w którym mogą odpocząć od zgiełku miasta.

Przypomnijmy, że problem pojawił się w związku z planami miasta dotyczącymi wprowadzenia zmian w studium zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Zamiast terenów zielonych być może w miejscu dzisiejszych ogrodów działkowych mogłyby powstać na przykład bloki. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro