1750 osób przebiegło przez centrum

Blisko 1750 osób wystartowało w pierwszym charytatywnym biegu biznesowym Poznań Business Run 2013. W sumie zebrano około 120 tys. zł, za które zostaną zakupione protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Centrum wydarzeń Poznań Business Run 2013 był Plac Wolności, na którym zlokalizowana była scena imprezy oraz start i meta. Natomiast trasa biegu przebiegała przez ulice w centrum miasta i Stary Rynek. W sumie na starcie pojawiło się aż 350 zespołów. Każda drużyna składała się z pięciu biegaczy, którzy dedykowali swój start Tomaszowi Nowickiemu i Robertowi Cieślińskiemu.

Przed biegiem odbyła się wspólna rozgrzewka, którą prowadziła trenerka Pure Jatomi Fitness Malta i rozpoczął się bieg. Jako pierwszy na mecie zameldował się zespół Uniwersytetu Ekonomicznego, który pokonał trasę w czasie 1:01:42 (sztafeta 5 x 3,8 km). Drugie miejsce wywalczył Klub Biegacza Maniac Poznań, a trzecie Uroczo&Todo&Endusport.

Wśród startujących można było spotkać wielu znanych biznesmenów, wykładowców, polityków, aktorów, sportowców, a przede wszystkim miłośników biegania, którzy chcieli pomóc zebrać pieniądze na protezę nogi dla Tomasza Nowickiego ze Swarzędza i protezę dla Roberta Cieślińskiego. Udowodniły to m.in. dziewczyny z zespołu O’rany, dla których miejsce w klasyfikacji generalnej było najmniej ważne - zajęły przedostatnie miejsce.