Reklama
Reklama

Muzycy na szkoleniu wojskowym

fot. Marcin Szubert/SPWLąd
fot. Marcin Szubert/SPWLąd

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych szkoli żołnierzy na kierunku muzycy orkiestr wojskowych. Uczestnicy tego szkolenia przechodzą również szkolenie bojowe.

Przyszłych muzyków wyłoniono w trakcie egzaminów wstępnych, które odbyły się w sierpniu - Oprócz perfekcyjnej znajomości gry na instrumencie kandydaci poddani zostali testom z wychowania fizycznego, języka angielskiego oraz z wiedzy o Polsce i świecie - informuje Marcin Szubert, rzecznik szkoły.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Szkolenie żołnierzy rozpoczęło się na początku września i potrwa trzy miesiące - Żołnierze w trakcie okresu podstawowego uczą się podstaw musztry, regulaminów, taktyki, strzelania, obrony przed bronią masowego rażenia, topografii, rozpoznania, budowy i eksploatacji uzbrojenia i sprzętu wojskowego... w sumie 20 przedmiotów i ponad 340 godzin spędzonych w salach wykładowych, na placu musztry, strzelnicach, placach ćwiczeń czy poligonach. A to tylko mały wycinek całego szkolenia w skład którego, wchodzą jeszcze szkolenie ogólne i specjalistyczne - opowiada Szubert. Po trzech miesiącach żołnierze trafią do oddziału zamiejscowego w Zgierzu, gdzie będą kontynuować szkolenie. Cały cykl szkolenia zakończy się w marcu 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
29.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro