Reklama

Nowe ZOO: budynek niedźwiedziarni prawie gotowy

Prace na budowie niedźwiedziarni | fot. Nowe ZOO
Prace na budowie niedźwiedziarni | fot. Nowe ZOO

Prace na budowie niedźwiedziarni w Nowym ZOO wielkimi krokami zbliżają się do końca. Wykonawca prac ma czas do końca września, by ukończyć pierwszy etap inwestycji. Trzy niedźwiedzie wprowadzą się tutaj na przełomie października i listopada.

W lutym rozpoczęła się budowa niedźwiedziarni na terenie Nowego ZOO. Pieniądze na ten cel przekazała fundacja Vier Pfoten. Poznański obiekt będzie azylem dla niedźwiedzi brunatnych po przejściach. Prace zaplanowane w ramach pierwszego etapu inwestycji mają się zakończyć w tym miesiącu.

Na terenie przygotowanym pod obiekt powstał budynek niedźwiedziarni z tarasem widokowym. Trwają prace na dwóch wybiegach dla niedźwiedzi, na których znajdować się będą dwa sztuczne stawy i wodospad. Tworzona jest także ścieżka dla zwiedzających.

- Chcemy by niedźwiedzie trafiły do azylu na przełomie października i listopada - tłumaczył nam w sierpniu Lech Banach, dyrektor ZOO. - Choć zwierzęta trafią tu już jesienią, będą musiały mieć czas na przystosowanie się do nowego otoczenia. Planujemy, że pierwsi zwiedzający zobaczą niedźwiedziarnię wiosną przyszłego roku - dodał. Potwierdza to obecnie Leszek Antkowiak, wicedyrektor ZOO. - Nic się nie zmieniło, we wrześniu prace powinny się zakończyć, a niedźwiedzie mają trafić do nas właśnie na przełomie października i listopada - mówi.

Początkowo w niedźwiedziarni zamieszkają trzy misie - Misza, Wania i Borys. Do dyspozycji będą mieć dwa wybiegi o wielkości ponad 7000 i blisko 4000 metrów kwadratowych. Docelowo, po rozbudowie obiektu, która jest planowana w ciągu dwóch lat, w poznańskim ogrodzie zoologicznym mieszkać będzie 7 niedźwiedzi.

Zobacz jak obecnie wygląda poznańska niedźwiedziarnia, a także jak wygląda niedźwiedzie, które w niej zamieszkają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
31.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro