Reklama
Reklama

Prymasa Hlonda: wyremontują ścieżkę rowerową

fot. Mateusz Kina
fot. Mateusz Kina

Choć ścieżka rowerowa poprowadzona wzdłuż ulicy Prymasa Hlonda jest stosunkowo nowa, w najbliższych tygodniach przejdzie remont. - Przypomina tarkę, cała się kruszy, pełno w niej pęknięć i dziur - skarży się rowerzysta.

O sprawie rozpadającej się ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Prymasa Hlonda poinformował nas Mateusz. - Ścieżka od jakiegoś czasu przypomina tarkę, cała się kruszy, pełno w niej pęknięć i dziur, jedzie się po niej dosyć ciężko bo jest zwyczajnie nierówna, po przejechaniu paru metrów opony w rowerze przybierają kolor ścieżki, jest to dosyć dziwne bo ulica jest nowa - wyjaśnia.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że o problemie ze ścieżką wie. - Rzeczywiście pojawił się kłopot z nawierzchnią ścieżki rowerowej, po prostu się kruszy. Mamy zaplanowany remont - mówi Andrzej Billert z ZDM.

Remont odbędzie się w najbliższych tygodniach. - Gotowa jest już tymczasowa organizacja ruchu dla rowerzystów na czas remontu. Ścieżka rzeczywiście jest stosunkowo nowa, dlatego prace odbywać się będą w ramach gwarancji - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro