Reklama
Reklama

Jak powstaje ciepło dla Poznania? W sobotę zwiedzisz elektrociepłownię

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W sobotę Dalkia zaprasza na Ciepłą Sobotę do Elektrociepłowni Karolin. Każdy będzie mógł się przekonać jak powstaje ciepło, które trafia do naszych mieszkań. Wydarzenie każdego roku cieszy się ogromną popularnością.

Podczas mrozów każdego dnia Elektrociepłownia Karolin zużywa 3 tysiące ton węgla. Dochodzi do tego również tysiąc ton biomasy. Kotły produkują parę, która następnie napędza turbiny. Para z wylotów z turbiny ogrzewa wodę płynącą do miasta. Gorąca woda trafia rurociągami do mieszkań, a rur rozprowadzających ciepło w Poznaniu jest sporo - aż 500 kilometrów.

Już w sobotę, 14 września, wszyscy chętni będą mogli poznać tajemnice Elektrociepłowni Karolin. W trakcie dnia otwartego przewodnicy zaprezentują nam całą fabrykę. Przekonamy się od czego zaczyna się cykl produkcyjny - zobaczymy pomieszczenie z paliwami węglowymi i biomasami, a także na czym ten cykl się kończy. Ciekawostką z pewnością będzie możliwość przyjrzenia się z bliska instalacji gospodarki biomasowej z najdłuższym przenośnikiem taśmowym w Polsce.

Ciepła Sobota potrwa od 10.00 do 14.00. Dojechać do elektrociepłowni można autobusem Dalkii z ronda Śródka (przystanek w kierunku Czerwonaka). Pierwszy odjazd o 9.45. Dodatkowo Dalkia zapewnia miejsca parkingowe przy elektrociepłowni.

Impreza odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
17.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro