Reklama
Reklama

Komunikacyjna rewolucja w trakcie remontu Mostu Teatralnego

fot. wiki
fot. wiki

O konieczności remontu torowiska na Moście Teatralnym pisaliśmy kilkukrotnie. Remont rozpocznie się 23 września, a swoje trasy zmieni jedenaście linii. Do informacji o nowych trasach tramwajów dotarł portal lazarz.pl.

Ostatni remont generalny torowiska na Moście Teatralnym prowadzony był w 1995 roku, a później odbywały się tylko niewielkie prace remontowe. Na pogorszenie stanu torowiska wpłynął też remont Ronda Kaponiera. Wiele linii, które wcześniej kursowały przez Kaponierę, skierowano właśnie na Most Teatralny. MPK twierdzi, że remontu dłużej nie można odkładać i od dłuższego czasu przygotowywało się do jego przeprowadzenia.

Remont rozpocznie się 23 września, a wówczas poznaniaków czeka kolejna komunikacyjna rewolucja. ZTM nie poinformował jeszcze o planowanych objazdach, ale do nieoficjalnych informacji o nowych trasach tramwajów dotarł portal lazarz.pl. Według informacji dziennikarzy tego portalu swoje trasy zmieni jedenaście linii tramwajowych, a jedna linia zostanie zawieszona. Tramwaje nie dojadą między innymi na pętlę na Piątkowskiej i Połabskiej, a dodatkowo pojawią się trzy nowe linie tramwajowe oraz autobusy "Za Tramwaj". Rzecznik ZTM twierdzi jednak, że informacje podane przez portal lazarz.pl zawierają błędy - Są tam pewne błędy, których dziś nie będę prostował. Konferencja prasowa w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek - mówi Bartosz Trzebiatowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro