Reklama
Reklama

Koniec lata: jest coraz chłodniej, ale w lasach przybywa grzybów

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników słońca i wysokich temperatur. Choć do pierwszego dnia jesieni jeszcze blisko dwa tygodnie, temperatury nie będą nas rozpieszczać. W poniedziałek termometry pokażą maksymalnie tylko... 14 stopni. Ma też padać deszcz, co jest akurat dobrą wiadomością dla grzybiarzy.

Czas zacząć się przyzwyczajać do kurtek, swetrów i cieplejszych butów. Najbliższe dni przypomną nam o zbliżającej się wielkimi krokami jesieni. - Temperatury nocami będą jeszcze dodatnie i będą się utrzymywać w okolicach 10 stopni Celsjusza - mówi Magdalena Muszyńska-Karbowska z biura prognoz IMGW. W piątek rano na termometrach zobaczymy jedynie... 7 stopni.

Niestety w ciągu dnia będzie niewiele lepiej. W sobotę temperatura może przekroczy 20 stopni, ale już w poniedziałek czeka nas ochłodzenie i to spore. - Na poniedziałek prognozujemy około 14 stopni Celsjusza. Najbliższe dni miną pod znakiem przelotnych opadów deszczu, ale pojawiać się będą także przejaśnienia - zaznacza.

Deszcz to dobra informacja dla grzybiarzy. W lasach pojawiły się grzyby, co potwierdza wielkopolski sanepid. W związku z tym w najbliższych dniach eksperci zaczną udzielać bezpłatnych porad grzybowych (budynek przy ulicy Libelta 36, pokój 113). Odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00 oraz w weekendy od 12.00 do 16.00. Ruszą 16 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro