Reklama
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie w Ocieszynie

Remont wiaduktu w Ocieszynie rozpoczął się w czerwcu bieżącego roku. W pierwszym etapie prac wyremontowano zachodnią część obiektu, a w czwartek rozpocznie się remont części wschodniej.

Wiadukt znajduje się w ciągu drogi krajowej numer 11, łączącej Poznań i Piłę. Konstrukcja wiaduktu pochodzi z lat siedemdziesiątych i niezbędne było przeprowadzenie remontu - W zakres remontu wchodzą naprawa powierzchni betonowych, izolacji, nawierzchni, odwodnienia pomostu, przyczółków, płyt przejściowych i płyty pomostowej - wyjaśniał w maju Paweł Pietraszak z firmy "Gotowski", która jest wykonawcę remontu.
W czwartek ruch na wiadukcie zostanie przełożony z nitki wschodniej na wyremontowaną nitkę zachodnią. Na nitce zachodniej ruch będzie odbywał się wahadłowo. Równocześnie trwają prace pod wiaduktem - Pod płytą cały czas trwają jeszcze prace związane z umocnieniem i przebudową stożków nasypów. Ze względu na konieczność wyłączenia w czasie niektórych robót ruchu kolejowego termin zakończenia modernizacji nieco się wydłuży. Wiadukt powinien być przejezdny w obu kierunkach 15 listopada - mówi dyrektor ds technicznych w firmie "Gotowski", Roman Michalczuk. Koszt remontu to ponad dwa miliony złotych.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro