Reklama
Reklama

Wycieczka z przewodnikiem po Forcie VII

fot. wiki
fot. wiki

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejną tematyczną wycieczkę po Poznaniu. W najbliższą sobotę odbędzie się wycieczka pod hasłem "Wojenny Poznań".

Inicjatywa PoPoznaniu.pl zainicjowała działalność w ubiegłym roku, a specjalnością skupionych wokół niej przewodników są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi wycieczki śladami Borejków, mrocznych historii i poznańskich tramwajów.

14 września odbędzie się wycieczka pod hasłem "Wojenny Poznań". W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzą Fort VII, który w czasie II Wojny Światowej został zamieniony na obóz koncentracyjny - Jest to miejsce tragiczne dla wielu poznaniaków i Wielkopolan. Zapraszamy do zwiedzania pierwszego obozu hitlerowskiego utworzonego na ziemiach okupowanej Polski. Podczas wycieczki poznamy tragiczne losy więźniów i ofiar hitlerowskiego terroru w czasie II Wojny Światowej, a także historie przymusowych wysiedleń ludności polskiej z tzw. Kraju Warty - informują organizatorzy.

Ze względu na duże zainteresowanie poprzednimi wycieczkami tym razem zaplanowano dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 13:00, a druga o 15:00. Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce powinny pojawić się o wybranej godzinie na parkingu przy wejściu do fortu. Tradycyjnie udział w wycieczce jest bezpłatny, ale po wycieczce można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro