Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -1

Nowoczesny kompleks szkół powstanie pod Poznaniem

as
wtorek, 10.09.2013 r.
godz. 14.00
as | wtorek, 10.09.2013 r., godz. 14.00
Nowoczesny kompleks szkół powstanie pod Poznaniem
fot. Urząd Miejski w Kórniku

Budowa kompleksu szkolnego w Kamionkach w gminie Kórnik obejmie żłobek, przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum. Pierwsza część inwestycji ma być gotowa już w 2015 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 996 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 994 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kilkadziesiąt milionów złotych ma kosztować gminę Kórnik budowa ogromnego kompleksu szkolnego, który obejmie aż 4 etapy edukacji najmłodszych. Żłobek, przedszkole, podstawówka i gimnazjum znajdą się na terenie jednego zespołu szkół. Prócz budynków w których odbywać się będą lekcje projekt zakłada także powstanie dwóch  boisk wielofunkcyjnych i sal sportowych. W Kamionkach w tej chwili mieszka około 5 tysięcy mieszkańców, ale szacuje się, że liczba ta podwoi się w ciągu kilku lat. - To jedna z największych naszych inwestycji - mówi Bronisław Dominiak, szef Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kórniku.

Przetarg na pierwszą część inwestycji ma być ogłoszony wczesną jesienią. Dokładny kosztorys nie jest jeszcze znany, ale już dziś wiadomo, że wydatki na inwestycję będą zbliżone do wysokości połowy rocznego budżetu gminy Kórnik. - I etap inwestycji obejmie realizację szkoły podstawowej z 18 oddziałami. Koszt budowy to kilkanaście milionów złotych - dodaje.

Jeśli okaże się, że w trakcie budowy kompleksu liczba mieszkańców, a przez to potencjalnych uczniów radykalnie się zwiększy, w projekcie mogą pojawić się zmiany. - Docelowo powstaną tu jeszcze budynek gimnazjum, a także przedszkole ze żłobkiem. Łącznie w obiekcie znajdzie się miejsce dla kilkuset dzieci.

I etap prac ma się zakończyć w 2015 roku. - Tak, by 1 września dzieci mogły tu rozpocząć naukę. W tym roku chcemy, by na budowie pojawiły się fundamenty - zaznacza Dominiak.

ZOBACZ VIDEO
arrow