Reklama
Reklama

Nowy blok na Polance z nietypowym placem zabaw

Na osiedlu Polanka, w sąsiedztwie przystanku tramwajowego, powstał nowy blok mieszkalny. Jego mieszkańcy skarżą się m.in. na plac zabaw, który według zapowiedzi miał wyglądać zupełnie inaczej.

Do nowego budynku w sąsiedztwie Trasy Kórnickiej od pewnego czasu wprowadzają się mieszkańcy. Ze zdziwieniem przyglądają się temu, jak wygląda plac zabaw obiecywany przez dewelopera. - Plac zabaw jest niebezpieczny dla dzieci - wyjaśnia nasz czytelnik. - Ma mikroskopijne rozmiary i bardziej przypomina wychodek dla psów niż plac zabaw dla dzieci - dodaje kolejny mieszkaniec.

Ale nie tylko na plac zabaw zwracają uwagę mieszkańcy. - Zalane alejki przy budynku, pleksi zamiast szyb na balkonach - dodają.

Deweloper, Łacina Dom, zapewnia, że obecny plac zabaw to rozwiązanie tymczasowe. - Informacja na temat jego powiększenia została już zgłoszona do zarządcy nieruchomości. Natomiast, gdy powstanie wspólnota mieszkaniowa, plac zabaw zostanie rozbudowany - wyjaśnia przedstawiciel inwestora. - Jednocześnie proszę pamiętać, że zgodnie z prawem budowlanym, plac zabaw nie może się znajdować w odległości nie mniejszej niż 10 m od budynku, stąd też jego aktualne umiejscowienie - dodaje.

Deweloper tłumaczy, że problem zalanych alejek został rozwiązany. - Ścieżki odpływowe były zapchane i dlatego, ze względu na dużą ilość wody, spowodowały zalanie wspomnianego miejsca. Sprawa została zgłoszona generalnemu wykonawcy, który dokonał przeczyszczenia rur odpływowych.

W przypadku pleksi użytego zamiast szyb inwestor podkreśla, że jest to właściwy materiał. - Szyby wypełniające balustradę wykonane są ze szkła sztucznego, które jest bardzo wytrzymałe. Balustrady wykonane zostały zgodnie z dokumentacją techniczną wykonawczą, zatwierdzoną przez instytucje do tego powołane i spełniają wszystkie warunki bezpieczeństwa zawarte w Polskiej Normie - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro