Reklama
Reklama

Na Ogrodach powstanie nowe osiedle

fot. mat. inwestora
fot. mat. inwestora

Osiedle Botaniczna - taką nazwę ma nosić nowy kompleks mieszkalny, którego budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Plan osiedla zakłada powstanie pięciu budynków mieszkalnych, różniących się pod względem wysokości. Mają stanąć w rejonie ulic Botanicznej, Nałkowskiej i św. Wawrzyńca na poznańskich Ogrodach. Wszystko po to, by nowe budynki nie zasłaniały zabudowy willowej stojącej w tym miejscu. Najwyższy z bloków powstanie zatem w okolicy wysokich budynków poznańskiego Pofamu. W pierwszym etapie przy ulicy św. Wawrzyńca powstaną dwa z nich. Docelowo do użytku zostanie oddanych 175 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych, o powierzchni od 34 do 92 metrów kwadratowych.

Inwestorzy deklarują, że projekt zakłada dużą ilość zieleni oraz rozbudowaną infrastrukturę zewnętrzną. W pobliżu osiedla powstaną miejsca parkingowe, place zabaw, sklepy i punkty usługowe.Same budynki zostaną wyposażone w podziemny garaż do użytku mieszkańców. Dwujęzyczne przedszkole Zaczarowany Park planuje tu również otworzyć swoją filię. - Sąsiedztwo Ogrodu Botanicznego, Parku Sołackiego, Jeziora Rusałka czy popularnych wśród poznaniaków terenów sportowo-rekreacyjnych Olimpii zobowiązuje - mówi Magda Deszczyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu Nickel Development, który jest wykonawcą projektu.

Projekt osiedla po raz pierwszy zaprezentowano na Targach Domów i Mieszkań nowyadres.pl, które odbywały się w miniony weekend. Budowa ma ruszyć wraz z początkiem 2014 roku. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się po dwóch latach od tej daty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro