Reklama
Reklama

Utopiła 7 psów w ubikacji

fot. amsphotos /sxc.hu
fot. amsphotos /sxc.hu

Mieszkanka Kościana od lat znęcała się nad zwierzętami. Teraz grozi jej nawet do dwóch lat więzienia.

60-letniej mieszkance Kościana i jej 29-letniemu znajomemu z Poznania policja postawiła zarzuty znęcania się nad pięcioma szczeniakami rasy mieszanej. Kobieta wraz z przyjacielem zamknęła psy w foliowej reklamówce, po czym w upalny dzień pozostawiła je bez wody i dostępu do powietrza w zaroślach. Cztery kundelki udało się uratować, piąty niestety zdechł. Jak tłumaczyła funkcjonariuszom, powodem jej zachowania była trudna sytuacja finansowa i niemożność utrzymywania tak dużej liczby zwierząt.

- W trakcie czynności śledczych w tej sprawie ustalono, że nie było to pierwsze tego typu zachowanie właścicielki suczki rasy mieszanej, gdyż już w 2011 roku i 2012 roku utopiła kolejno po 3 i 4 młode szczeniaki w ubikacji swojego mieszkania - mówi Artur Ustasiak z kościańskiej policji.

W całą sprawę włączyli się przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy odebrali właścicielce pozostałe psy. Według ustawy za podobny czyn grozi do roku pozbawienia wolności, jednak w przypadku szczególnego okrucieństwa kara może sięgnąć nawet 2 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro