Reklama
Reklama

Na Orła Białego nie chcą bloków komunalnych

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych chce na osiedlu Orła Białego wybudować bloki komunalne. Nie zgadzają się na to mieszkańcy.

ZKZL chciałby na pustej przestrzeni osiedla Orła Białego postawić trzy czterokondygnacyjne bloki. Przeciwko są mieszkańcy - Powinni park jakoś zagospodarować, a nie znowu jakieś bloki stawiać tu. Tu jest za dużo bloków - mówi Monika Hędzelek, mieszkanka osiedla. Poza blokami mają powstać miejsca parkingowe - Miejsc parkingowych ma powstać 260, a mieszkań 170. Więc znaczna liczba będzie dostępna dla obecnych mieszkańców - mówi Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL.

Według planu zachowane zostaną chodniki w kierunku tramwaju, a także alejki z drzewami. Obecnie trwają rozmowy ZKZL z Radą Osiedla Żegrze - Chcemy w październiku zaprosić przedstawicieli ZKZL-u oraz mieszkańców na spotkanie, na którym zostanie zaprezentowany cały ten pomysł, wizualizacje - mówi Szymon Ossowski, przewodniczący rady osiedla.

Mieszkańcy już rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją o wstrzymanie planów ZKZL-u - Od otwarcia sklepu było paru klientów i wszyscy się podpisali - mówi Anna Borowska, właścicielka osiedlowego sklepu. ZKZL uspokaja mieszkańców, że lokalizacja musi zostać zatwierdzona przez Radę Osiedla - Nic na siłę. Nie po to robimy konsultacje na tak wczesnym etapie, żeby je lekceważyć - dodaje Pucek. Nieoficjalnie wiadomo, że jeśli bloków nie wybuduje ZKZL to miasto teren sprzeda. Jeśli kupi go deweloper, może próbować wybudować jak najwięcej mieszkań. Wszystko zależy od planu zagospodarowania przestrzennego, a ten jest dopiero tworzony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro