Reklama
Reklama

Matyi: awaria usunięta, tramwaje wróciły na trasę

W niedzielne popołudnie udało się usunąć awarię instalacji podziemnej i jej skutki na ulicy Matyi. Od nocy z piątku na sobotę nie kursowały tędy tramwaje. Obecnie jeżdżą na stałych trasach.

W ubiegłym tygodniu, na ulicy Stanisława Matyi, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Przemysłową doszło do awarii instalacji podziemnej. Pod torowiskiem tramwajowym oraz obok niego zapadł się grunt. MPK było zmuszone ograniczyć tu prędkość bimb do 5 kilometrów na godzinę.

Awarię próbowano usunąć w nocy ze środy na czwartek i z czwartku na piątek. Bezskutecznie. - Specjaliści próbowali zdiagnozować sytuację i za pomocą kamery dojść jakoś do przyczyny tej awarii - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - Niestety się to nie udało. Zapadła więc decyzja, by prace prowadzić "z zewnątrz" - dodaje.

Konieczne było rozebranie torowiska, a przez to tramwaje linii nr 6, 10, 12 i 18 kursowały objazdami, Roboty ruszyły w nocy z piątku na sobotę i zakończyły się w niedzielne popołudnie. - Tramwaje wróciły na stałe trasy już w niedzielę o godzinie 18.00 - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Obecnie kursujemy po ulicy Matyi normalnie - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
6.4 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
13.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro