Lech rozbił Polonię Środa Wlkp.

Lech Poznań pokonał w spotkaniu towarzyskim trzecioligową Polonię Środa Wlkp. 4:0. Bramki dla Lecha zdobywali Bartosz Ślusarki i Vojo Ubiparip.

Podopieczni Mariusza Rumaka w sparingu z Polonią Środa Wlkp. dominowali od pierwszej do ostatniej minuty, ale worek z bramkami udało się otworzyć dopiero w 24. minucie. Barry Douglas dośrodkował na głowę Bartosza Ślusarskiego, który pokonał Patryka Gizkowskiego. Śusarski zdobył jeszcze jednego gola, a dwa kolejne dołożył Vojo Ubiparip i Lech wygrał 4:0. Grano 2x35 minut.

Warto odnotować, że 11. minut spędził na murawie wracający do gry po kontuzji Dimitrije Injac i ma być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz ze Śląskiem Wrocław. Podczas przedmeczowej rozgrzewki drobnego urazu nabawił się Hubert Wołąkiewicz, a Szymon Pawłowski w trakcie spotkania poprosił o zmianę.

Polonia Środa - Lech Poznań 0:4 (0:3)
Bartosz Ślusarski (24. i 34. minuta), Vojo Ubiparip (31. i 64. minuta)
Żółte kartki: Dawid Lisek - Barry Douglas
Sędzia: Kamil Waskowski (Poznań)
Widzów: 3500

Polonia: Patryk Guzikowski (36. Dawid Nowak) - Radosław Barabasz, Maciej Gendek, Paweł Przybyłek, Marek Matysiak (51. Piotr Leporowski), Marcin Falgier (36. Adrian Błaszak), Łukasz Przybyłek (36. Dawid Lisek), Dominik Mucha (36. Mateusz Pluciński), Michał Stańczyk (36. Marcin Duchała), Jakub Solarek (36. Krystian Pawlak), Igor Jurga (36. Damian Buczma).

Lech: Krzysztof Kotorowski - Franciszek Siwek (36. Emil Szczupakowski), Wiktor Witt (59. Dimitrije Injac), Manuel Arboleda, Barry Douglas - Szymon Pawłowski (48. Jakub Kapsa), Łukasz Trałka, Dominik Chromiński, Daylon Claasen - Vojo Ubiparip, Bartosz Ślusarski.