Lechici nie pomogli wygrać ze Szwecją

Młodzieżowa reprezentacja Polski z Marcinem Kamińskim i Karolem Linettym z Lecha Poznań w składzie przegrała na wyjeździe ze Szwecją 1:3, ale nadal jest liderem eliminacyjnej Grupy G.

Podopieczni pochodzącego z Poznania selekcjonera Marcina Dorny rozpoczęli spotkanie znakomicie i już w 10. minucie po strzale Kacpera Przybyłko wyszli na prowadzenie. Niestety gospodarze skutecznie wykorzystywali błędy obrony naszej młodzieżówki i szybko wyszli na prowadzenie, a wynik spotkania na 3:1 ustalił w 56. minucie Mikael Ishak. Marcin Kamiński i Karol Linetty z Lecha Poznań rozegrali całe spotkanie.

Polska młodzieżówka pomimo porażki w Malmo nadal jest liderem eliminacyjnej Grupy G, ale rozegrała już trzy spotkania. Druga jest Turcja, a trzecia Szwecja. Tabelę grupy zamyka Grecja i Malta. Biało-czerwonych czeka teraz towarzyskie spotkanie z Portugalią, które zostało zaplanowane na 10 września w Melgaco.

Szwecja - Polska 3:1 (2:1)
Bramki:
Simon Thern (15. minuta), Branimir Hrgota (21. minuta), Mikael Ishak (56. minuta) - Kacper Przybyłko (10. minuta)
Żółte kartki: Oscar Hiljemark, Emil Krafth - Rafał Wolski, Mateusz Lewandowski, Karol Linetty
Sędziował: Georgi Kabakow (Bułgaria)