Reklama
Reklama

Teatr Polski: finał konkursu "Metafory Rzeczywistości"

W sobotę i niedzielę na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się czytanie dramatów finalistów konkursu "Metafory Rzeczywistości". Dowiemy się także, kto zdobędzie główną nagrodę.

"Metafory Rzeczywistości" to konkurs dramaturgiczny organizowany przez Teatr Polski w Poznaniu. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w kraju. W tym roku finał konkursu odbywać się będzie w sobotę i niedzielę, 7 i 8 września. Na scenie teatru zaprezentowane zostaną trzy dramaty: "Kwaśne mleko" Maliny Prześlugi, "javen saste i bahtałe (bądźcie zdrowi i szczęśliwi)" Marty Sokołowskiej oraz "Ene due rike fake" Marzeny Matuszak. Prezentacja dramatów odbędzie się w formie czytania scenicznego.

- Po czytaniach odbędzie się rozmowa z finalistami VI Metafor Rzeczywistości oraz reżyserami, a następnie ogłoszenie werdyktu i wręczenie trzech nagród: nagrody głównej (przyznawanej przez jurorów: prof. dra hab. Przemysława Czaplińskiego, Łukasza Drewniaka i Pawła Szkotaka), nagrody publiczności i nagrody dziennikarzy - wyjaśnia Tomasz Łagodziński z Teatru Polskiego.

Karnet upoważniający do wstępu na wszystkie czytania kosztuje 30 złotych. Szczegóły w naszym kalendarium (TUTAJ).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro