Reklama
Reklama

Park Marcinkowskiego: powstaje skatepark

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej

Pod koniec października w Parku Marcinkowskiego w centrum miasta otwarty zostanie skatepark. Trwa jego budowa, która pochłonie około 300 tysięcy złotych.

Już wiosną informowaliśmy, że jedną z inwestycji planowanych na ten rok przez Zarząd Zieleni Miejskiej jest budowa skateparku w Parku Marcinkowskiego w centrum Poznania. Pieniądze na ten cel wykłada miasto.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Budowa już się rozpoczęła. Na 500 metrach kwadratowych pojawią się m.in. quarter pipe, grindbox wall, skocznie, grindławka czy poręcz prosta. Całość ma kosztować około 300 tysięcy złotych. Wykonawcą wybranym w drodze przetargu jest firma z Krakowa, która ma na swoim koncie budowę kilkuset takich obiektów w całym kraju.

Teoretycznie budowa ma potrwać do końca listopada, ale wykonawca zadeklarował, że skatepark będzie gotowy do końca października. W parku nie tylko powstanie skatepark. Za 100 tysięcy złotych przeprowadzony zostanie remont alejek, pojawią się nowe alejki, a część z tych istniejących zostanie zlikwidowana i zastąpiona zielenią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro