Reklama

Urodziny botanika w weekend

fot. Dominik Wojciechowski
fot. Dominik Wojciechowski

Poznański Ogród Botaniczny zaprasza w weekend na imprezę z okazji swoich kolejnych urodzin. W programie imprezy przygotowano wiele atrakcji.

Poznański botanik należy do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jego początki sięgają roku 1922, a jego oficjalnego otwarcie nastąpiło w 1925 roku. W tym roku ogród obchodzi swoje 88 urodziny, a z tej okazji organizowany jest festyn "Urodziny Botanika"

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W programie imprezy znajdują się atrakcje, które mogą zainteresować młodszych i starszych poznaniaków. Zaplanowano wiele wystaw, artystycznych występów i wykładów, a impreza zakończy się koncertem zespołu Face to Face. Organizatorem imprezy jest Ogród Botaniczny, a wśród współorganizatorów są Stowarzyszenie "Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce" oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ogrodu Botanicznego UAM. Impreza odbędzie się 7 i 8 września na terenie ogrodu, a szczegółowy program dostępny jest na stronie ogrodu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro