Reklama

Kolejny zdewastowany przystanek: tym razem na os. Tysiąclecia

fot. Piotr Knach

W nocy ze środy na czwartek nieznany sprawca zdewastował przystanek tramwajowy na os. Tysiąclecia. Wybito tu wszystkie szyby, a potłuczone szkło leży przy przystankowej wiacie. Po kilku godzinach w wiacie przystankowej pojawiły się nowe szyby.

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o zdewastowanym przez wandali przystanku tramwajowym przy rondzie Starołęka. Wybito tu szyby w wiacie przystankowej i zniszczono stojące w pobliżu kosze na śmieci.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Już wtedy MPK i ZTM podkreślali - nie jest odosobniony przypadek. Niestety, ale mamy tego potwierdzenie. W nocy ze środy na czwartek niezidentyfikowany sprawca zniszczył przystanek tramwajowy Os. Tysiąclecia na Ratajach. - Wybitych zostało 6 szyb z tylnej części przystanku (boki pozostały nieuszkodzone). W chwili obecnej na przystanku zalega mnóstwo drobnego szkła, a w ramach przystanku wystają niebezpieczne szklane elementy - pisze Hugo, nasz czytelnik.

- Najgorsze jest w tym wszystkim to, że od jesieni ubiegłego roku na przystanku tym brakowało jednej szyby, przez co w okresie zimowym oczekujący na tramwaje nie mogli schronić się przed zimnem. Brakująca szyba została wstawiona około dwóch tygodni temu, a od dziś nie ma ponownie ani jednej. Czy i tym razem ZTM będzie kazał czekać na naprawę przystanku do następnego lata - pyta.

Sprawę zniszczonego przystanku przekazaliśmy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu. - Natychmiast przekazaliśmy sprawę do właściciela wiaty, firmy Clear Channel, a także do firmy sprzątającej - zapewnia Iwona Gajdzińska z MPK. - Mamy zapewnienie, że dziś się tym zajmą - dodaje. Metr kwadratowy szyby używanej w wiatach przystankowych kosztuje 200 złotych netto. W tym roku Zarząd Transportu Miejskiego wyda na usuwanie skutków wandalizmu na przystankach 70 tysięcy złotych.

AKTUALIZACJA

W godzinach popołudniowych na przystanku pojawili się pracownicy firmy, którzy usuwali szkody wyrządzone przez wandali. Potłuczone szkło usunięto, a w wiacie przystankowej wstawiono nowe szyby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro