Dwa gole Claasena w sparingu Lecha z trzecioligowcem

Lech Poznań wygrał spotkanie towarzyskie z trzecioligowym Sokołem Kleczew 3:1, które zostało rozegrane w ramach akcji "Lech na Landach". Bohaterem spotkania był Daylon Claasen, dla którego był to dopiero drugi mecz w barwach Kolejorza.

Podopieczni Mariusza Rumaka pojawili się w oddalonym od Poznania o 100 kilometrów Kleczewie z okazji 85-lecia miejscowego klubu Sokół i akcji "Lech na Landach". Już po kwadransie gry poznaniacy prowadzili 3:0, a dwukrotnie do bramki rywali trafił Daylon Claasen. Bramkę zdobył również Bartosz Ślusarski, który wykorzystał podanie Caasena.

Sokół zdołał zdobyć honorową bramkę w 21. minucie, a Macieja Gostomskiego pokonał Arkadiusz Bajerski. Po zmianie stron piłkarzy Lecha z pierwszego zespołu zastąpili zawodnicy zespołu rezerw, który występuje w III lidze. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a po końcowym gwizdku sędziego kibice mogli zdobyć autografy piłkarzy Lecha Poznań.

Sokół Kleczew - Lech Poznań 1:3 (1:3)
Bramki:
Daylon Claasen (8. i 10. minuta), Bartosz Ślusarski (15. minuta) - Arkadiusz Bajerski (21. minuta)
Widzów: ok. 1000

Lech: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń (43. Barry Douglas), Hubert Wołąkiewicz (31. Jan Bednarek), Manuel Arboleda (45. Tomasz Dejewski), Barry Douglas (31. Emil Szczupakowski) - Szymon Pawłowski (31. Michał Jakóbowski), Łukasz Trałka (31. Wiktor Witt), Dominik Chromiński, Daylon Claasen - Vojo Ubiparip (31. Niklas Zulciak), Bartosz Ślusarski