Reklama

Poranna tęcza nad Poznaniem

fot. M. Łuczewski
fot. M. Łuczewski

Od rana dostajemy na skrzynkę mailową sporo zdjęć niezwykłej tęczy, która we wczesnych godzinach pojawiła się nad Poznaniem. - O tej godzinie nie widziałem jeszcze tego zjawiska - pisze poznaniak. Mamy dobre informacje pogodowe - od czwartku wróci prawdziwe lato!

Środowy poranek przywitał poznaniaków niezwykłym widokiem. Nad miastem pojawiła się pełna tęcza. - Tęcza jak tęcza ale zobaczyłem ją dziś na rannym treningu o 6:00!!! O tej godzinie nie widziałem jeszcze tego zjawiska, zwłaszcza że była pełna - pisze Marcin, nasz czytelnik. Zdjęcia podesłali do nas również Karol i Maciej.

Choć o poranku w Poznaniu było bardzo słonecznie, w ciągu dnia niebo będzie przykryte chmurami. - Od czwartku wróci natomiast prawdziwe lato - mówi Leszek Szaradowski, dyżurny synoptyk IMGW. - W nocy temperatury utrzymywać się będą w okolicach 10-13 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia dojdą do nawet 25 stopni. I tak będzie do niedzieli - dodaje.

Ma być ciepło i słonecznie. Nie będzie padać deszcz, a to niestety kiepska informacja dla grzybiarzy. W lasach jest bowiem bardzo sucho.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro