Reklama
Reklama

Targi różności. Przyjdź i wymień się... za darmo!

fot. Krzysztof Szczotka - archiwum
fot. Krzysztof Szczotka - archiwum

Jeśli masz w domu trochę zbędnych rzeczy, które jednak są nadal sprawne i w dobrym stanie, masz szansę wymienić je na coś, czego aktualnie sam potrzebujesz. Właśnie na zasadzie takiej ekologicznej wymiany towarów działają Targi Różności. Najbliższa edycja już 7 września.

Odzież, buty, dodatki, torebki, biżuteria, książki, płyty CD i DVD, bibeloty, a nawet własne przetwory czy ciasta - wszystko to możesz przynieść i wymienić podczas kolejnej edycji Targów Różności, organizowanych przez poznańskie stowarzyszenie "Lepszy Świat". - Wyroby domowej roboty, na przykład ciasta i nalewki pojawiają się dosyć rzadko, ale faktycznie cieszą się dużym zainteresowaniem - mówi Anna Wawrzyniak ze stowarzyszenia "Lepszy Świat".

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Najbliższa wymiana odbędzie się już 7 września, w sobotę, w Ogrodzie Jordanowskim nr. 1, przy ul. Solnej 2. Rzeczy będzie można przynosić już od godziny 10.00, jednak cała impreza ruszy dopiero w godzinach popołudniowych (od 13.00) i potrwa do godziny 15.00. Każdy z uczestników otrzyma specjalne kupony. Można przynieść maksymalnie 50 sztuk, wielkość czy przypuszczalna wartość rzeczy nie ma wpływu na dokonywaną wymianę. Zasada jest prosta - zabieramy dokładnie tyle samo przedmiotów, ile sami przynieśliśmy. Co ciekawe, nie musimy wybierać fantów "na siłę", bo niewykorzystane kupony zachowują ważność do kolejnej edycji wydarzenia. Do tej pory przyniesione towary organizatorzy przyjmowali tylko do określonej godziny. W bieżącej edycji będzie można je przynosić na bieżąco.

Poprzednia akcja miała miejsce na otwartej przestrzeni Placu Wolności i cieszyła się dużym zainteresowaniem poznaniaków. Do tej pory na facebook"owym profilu stowarzyszenia udział w najbliższej wymianie zadeklarowało ponad 120 osób. W rzeczywistości jednak uczestników może być znacznie więcej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro