Reklama
Reklama

Tak ma wyglądać Bałtyk Tower

fot. MVRDV / Garvest Real Estate
fot. MVRDV / Garvest Real Estate

Pod koniec października przedstawione zostaną szczegóły związane z budową biurowca Bałtyk Tower w pobliżu ronda Kaponiera. Inwestor wciąż czeka na pozwolenie na budowę.

Bałtyk Tower, nowy wieżowiec, który ma powstać w sąsiedztwie ronda Kaponiera, z pewnością zmieni krajobraz okolicy. Obiekt ma mieć 16 kondygnacji naziemnych. W podziemiach zaplanowano 3-poziomowy parking. W budynku mieścić się będą biura, punkty usługowe czy sale konferencyjne.

Od czerwca inwestor, spółka Garvest Real Estate, czeka na pozwolenie na budowę obiektu. - Pod koniec października ujawnione zostaną szczegóły związane z inwestycją - mówi Michał Włodarczyk, przedstawiciel inwestora. - Wówczas oficjalnie poinformujemy o planowanej dacie ukończenia budowy, a także o wyborze wykonawcy prac - zaznacza. - Jasna stanie się także kwestia samego wyglądu obiektu i funkcji, jakie będzie spełniać.

Od miesięcy pojawiają się informacje o tym, że w budynku mieścić się będą biura, powierzchnie konferencyjne, kino nawiązujące do istniejącego tu kiedyś Kina Bałtyk, restauracja z widokiem na Poznań, a nawet jednopokojowy hotel. Co ciekawe, przy obiekcie zimą działać będzie lodowisko, które latem ma się zamieniać w miejską plażę.

Za projekt odpowiada znana na świecie pracownia MVRDV. Będzie to pierwszy projekt z tej pracowni realizowany w naszym kraju. Swój udział w całej procedurze mają też poznańscy architekci z biura Ultra Architects.

Zobacz ostateczne wizualizacje nowego wieżowca, który stanie w sercu Poznania. Jako pierwszy opublikował je portal archirama.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro