Reklama

Czechosłowacka: zamknęli przejazd kolejowy na 6 dni

fot. Nishio Poznań - zdjęcie z lipca
fot. Nishio Poznań - zdjęcie z lipca

Kierowcy poruszający się po poznańskim Dębcu od rana ze zdziwieniem odkrywają, że zamknięto jeden z najbardziej uczęszczanych przejazdów kolejowych w okolicy - w ciągu ulicy Czechosłowackiej. Wcześniej o tym nie informowano.

We wtorek zamknięto przejazd kolejowy w ciągu ulicy Czechosłowackiej na poznańskim Dębcu. - Jadąc dziś autobusem na Dębiec ze zdziwieniem zobaczyłem, że został zamknięty przejazd przez tory w ciągu ulicy Czechosłowackiej - pisze nasz czytelnik, Przemysław. - Czy to już przygotowania do budowy tunelu czy też konieczność wymiany torów na odcinku przejazdu? Chodzi o to, że NIGDZIE nie było zapowiedzi ani nawet nikt o tym nie pisze - dodaje.

Jak informuje PKP PLK, prace rzeczywiście rozpoczęły się we wtorek i potrwają do 8 września. - Nie są to jeszcze prace związane z przebudową całego przejazdu kolejowego - zaznacza Zbigniew Wolny z PKP PLK. - Roboty są prowadzone w obszarze przejazdu, dlatego trzeba było go wyłączyć z ruchu - wyjaśnia. Prace związane są z wymianą fragmentu torowiska.

Samochody muszą się tutaj poruszać objazdem. - Wyznaczono go ulicami Opolską i 28 Czerwca 1956 roku. Trzeba więc przejechać na drugą stronę torów po drugim przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Opolskiej - dodaje Wolny. Informacji w sprawie utrudnień nie podano wcześniej do publicznej wiadomości. - Ustalano z nami kwestie objazdów, ale nie przekazano nam informacji o terminie prowadzenia prac - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządem Dróg Miejskich.

Przypominamy, że przejazd kolejowy na Czechosłowackiej zyska zupełnie nowe oblicze. Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe na przełomie stycznia i lutego podpisało umowę na modernizację linii kolejowej łączącej Czempiń z Mosiną oraz Luboń z Poznaniem Główny (to fragmenty trasy Wrocław - Poznań). Inwestycję za blisko miliard złotych wykona konsorcjum firm FCC Construccion, AZVI i DECOMA.

Już w listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że prace związane z modernizacją mają ruszyć wiosną 2013 roku. I tak się stało. Inwestycja rozpoczęła się 14 kwietnia. Początkowo prace były wykonywane w okolicach Czempinia, ale teraz są również prowadzone w Poznaniu.

W lipcu w okolicach przejazdu kolejowego przy ulicy Czechosłowackiej rozkopano część torowiska kolejowego. W pobliżu zdemontowano wówczas elementy sieci trakcyjnej, a także wymieniane były m.in. słupy trakcyjne. Dla mieszkańców Dębca kluczową częścią inwestycji jest budowa tunelu, dzięki któremu samochody będą mogły przejeżdżać ulicą Czechosłowacką pod torami kolejowymi. Budowa będzie realizowana wspólnie z miastem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro