Reklama
Reklama

Szamotulscy policjanci zabezpieczyli narkotyki

Dwadzieścia osiem woreczków strunowych z narkotykami zabezpieczyli policjanci z szamotulskiej policji. Trzech mężczyzn usłyszało już zarzuty posiadania i udzielania nielegalnych środków odurzających.

Szamotulscy kryminalni od dłuższego czasu obserwowali rynek nielegalnych substancji, a w ostatnich dniach dokonali dwóch zatrzymań. Funkcjonariusze otrzymali informację o przewożeniu narkotyków przez mieszkańców gmin Szamotuły i Wronki, a następnie wspólnie z policjantami z drogówki zatrzymali wytypowanych samochód - Okazało się, że mężczyźni mieli w pojeździe kilka woreczków strunowych z marihuaną. Dziewiętnastoletni kierowca oraz osiemnastoletni pasażer przyznali się, że narkotyki należą do nich - relacjonuje Sandra Śrama z szamotulskiej policji.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Do kolejnego zatrzymania doszło kilka dni później na terenie Szamotuł - Kryminalni oraz patrolowcy zatrzymali osiemnastoletniego mieszkańca Szamotuł, który na widok policjantów wyrzucił cztery woreczki strunowe z suszem roślinnym. Kontrola wykazała, że zatrzymany miał przy sobie jeszcze jeden woreczek z narkotykami, a w jego samochodzie znalezione kolejne osiem woreczków z marihuaną i jedenaście woreczków z amfetaminą. Przeszukano również mieszkanie mężczyzny, a w nim znaleziono dwa krzaki konopi indyjskich - dodaje Śrama.

Wszyscy mężczyźni trafili do aresztu i usłyszeli już zarzuty. Jeden z mężczyzn odpowie za posiadanie i udzielanie nielegalnych substancji, a pozostali za posiadanie narkotyków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro