Reklama
Reklama

Wakacje na poznańskich ulicach: spokojniejsze niż przed rokiem

W niedzielę policjanci poznańskiej drogówki ostatecznie pożegnali się z wakacjami. Właśnie tego dnia odbywała się wielka akcja Powrót. Do domów wracali ci, którzy ostatnie dni wakacji spędzali poza miastem. Jak zaznacza naczelnik poznańskiej drogówki - tegoroczne wakacje były na drogach znacznie spokojniejsze niż poprzednie.

Tylko w sobotę na poznańskich i podpoznańskich drogach za przekroczenie prędkości ukarano 315 kierowców. Ośmiu z nich było nietrzeźwych. - Ta liczba ciągle wzrasta i ciągle jest duża - mówi mł.insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - Wiem, że są obecnie urządzenia bezdotykowe, wczesnego wykrywania alkoholu, ale ujawnień wciąż jest wiele i to mnie martwi - dodaje.

Statystyki dotyczące całych wakacji są jednak zdecydowanie lepsze. Okazuje się, że w roku ubiegłym na poznańskich ulicach dochodziło do większej liczby kolizji i wypadków. - Jeśli chodzi o wypadki jest ich 25 mniej, a jeśli o kolizje to jest ich około 100 mniej niż rok temu. Rzecz najistotniejsza to liczba wypadków śmiertelnych. W ubiegłym roku w wakacje mieliśmy ich osiem, a w tym roku były cztery - kończy Klimczewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro