Reklama
Reklama

Lodowisko Chwiałka otwarte! Tłumy na tafli

W niedzielne popołudnie odbyło się oficjalne otwarcie lodowiska Chwiałka. Pierwszy raz w historii na lodzie można się tu ślizgać jeszcze latem. Wszystko dzięki zadaszeniu obiektu. W niedzielę poznaniacy mogli pojeździć na tafli za darmo.

W niedzielę w godzinach popołudniowych tłumy poznaniaków przybyły na lodowisko Chwiałka. W ramach oficjalnego otwarcia sezonu POSiR zapewnił łyżwiarzom bezpłatne korzystanie z obiektu. - Takie akcje są bardzo fajne i mogłyby być częściej - mówi młoda poznanianka. Łyżwiarzy pojawiło się na Chwiałce mnóstwo. - Na każdą tercję mamy około 150 chętnych - mówił w trakcie imprezy Tomasz Krzyżaniak, zastępca kierownika lodowiska.

Dzięki zadaszeniu lodowiska specjalną halą, można się tu ślizgać na łyżwach latem. A to w Poznaniu prawdziwa nowość. W obiekcie musi być utrzymana temperatura na poziomie +5 stopni Celsjusza. - Dzięki zadaszeniu można utrzymać tutaj odpowiednią temperaturę, a co za tym idzie odpowiedni stan lodu - zaznacza Krzyżaniak.

W tygodniu lodowisko będzie otwarte od godziny 14.00. Wcześniej korzystać z niego będą szkoły. Wstęp na lodowisko (jedna tercja) od poniedziałku do piątku kosztuje 6 i 9 złotych (ulgowy i normalny). W sobotę i niedzielę jest drożej - bilet ulgowy to koszt 7 złotych, a normalny 11 złotych. Wypożyczenie łyżew kosztuje 5 złotych. Wykaz godzin, w których lodowisko jest dostępne dla poznaniaków znajdziesz TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro