Derby powiatu dla Unii Swarzędz

Unia Swarzędz - GKS Dopiewo 1:0 | fot. Marcin Rajczak / sksunia.pl

Trzecioligowa Unia Swarzędz wygrała na własnym stadionie derbowy pojedynek z GKS Dopiewo 1:0. Bramkę dla Unii zdobył Krystian Antczak.

Od samego początku do ataków rzuciła się drużyna Unii Swarzędz i już w 7. minucie dobre prostopadłe podanie Konrada Zandrowicza powinien wykorzystać Mateusz Sobkowiak, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił jedynie w boczną siatkę. Chwilę później Sobkowiak zmarnował podobna okazję. W 20. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Łukasz Lebioda, a piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wojciecha Fleischera. Unia dominowała, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Unia pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 54. minucie, a strzał Pawła Nogi sprzed pola karnego z ogromnym trudem piłkę na rzut rożny sparował bramkarz z Dopiewa. GKS pierwszy strzał na bramkę Unii oddał dopiero w 55. minucie, ale Andrzej Budnik nie musiał nawet interweniować, gdyż piłka zdecydowanie minęła bramkę.

Jednak najlepszą okazję na objęcie prowadzenia miał GKS Dopiewo. Maciej Manelski wbiegł w pole karne, precyzyjnie dośrodkował wprost na głowę niepilnowanego Łukasza Szczudła, a napastnik gości mając przed sobą praktycznie pustą bramkę trafił w słupek. Unia odpowiedziała strzałem Julesa Sambou w poprzeczkę.

W kolejnych minutach Unia stwarzała sobie coraz więcej sytuacji na zdobycie bramki, a Wojciecha Fleischera dopiero w 86. minucie pokonał Krystian Antczak. Jeszcze w doliczonym czasie gry bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Marek Gołembowski, ale przegrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Fleischerem.

Unia Swarzędz - GKS Dopiewo 1:0 (0:0)