Reklama
Reklama

Historyczny rajd rowerowy pod Poznaniem

fot. GOSiR Dopiewo
fot. GOSiR Dopiewo

Gmina Dopiewo zaprasza wszystkich mieszkańców i poznaniaków do udziału w niedzielnym rajdzie rowerowym po historycznym szlaku. Uczestnicy rajdu będą mogli wygrać rower.

- To już trzeci rajd rowerowy przygotowany przez GOSiR Dopiewo. W dwóch wcześniejszych za każdym razem brało udział ponad 100 rowerzystów. Tym razem przygotowaliśmy dla uczestników trasę krótką o długości 15 kilometrów i trudniejszą o długości 24 kilometrów. Uczestnicy rajdu będą mieć okazję wygrać rower - mówi dyrektor GOSiR Dopiewo, Marcin Napierała.

Rajd rozpocznie się w niedzielę, 1 września 2013 roku o godz. 11.30 pod Halą Sportową GOSiR Dopiewo przy ul. Polnej 1a w Dopiewie. Poznaniacy mogą dojechać pociągiem Kolei Wielkopolskich, który wyruszy z Dworca Poznań Główny w niedzielę o godz. 10.43 (kierunek stacja Dopiewo). Wpisowe dla osób dorosłych wynosi 2,00 złote, a dzieci i młodzież do osiemnastego roku bezpłatnie. Rejestracja uczestników rajdu od godziny 10.30.

Trasa krótka (dziecięca) liczy 15 kilometrów i będzie wieść głównie utwardzonymi drogami o nawierzchni bitumicznej i betonowej. Po drodze przystanek w Konarzewie (zwiedzanie pałacu) a następnie w Zborowie na plaży. Natomiast trasa główna to 24 kilometry i wiedzie wszystkimi możliwy nawierzchniami (asfalt, beton, szuter, leśne dukty, polne drogi). Po drodze przystanek w Konarzewie (zwiedzanie pałacu) oraz w lesie palędzko-zakrzewskim, w którym hitlerowscy okupanci zamordowali i spalili tysiące Polaków (kwatera główna, apel). Meta na plaży w Zborowie.

Na mecie uczestnicy będą mieć zagwarantowany odpoczynek, poczęstunek, degustacja produktów Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Dąbrówka (kompoty, powidła, marynaty) oraz animacje.

- Partner rajdu, sklep rowerowy Rower Tramp, przeprowadzi test - konkurs wiedzy na tematy związane z bezpieczeństwem podczas jazdy rowerem, przepisami ruchu drogowego, ogólną wiedzą na tematy "około rowerowe" oraz Gminy Dopiewo. Zwycięzca testu otrzyma rower p wartości ok. 1000 złotych -
dodaje Napierała.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro