Reklama

Programiści z Poznania najlepsi na świecie!

Na zdjęciach od lewej: Kasper Warguła, Igor Napierała, Tomasz Paulus, Łukasz Wójciak - zwycięska drużyna Cognifide Ninjas | fot. materiały prasowe
Na zdjęciach od lewej: Kasper Warguła, Igor Napierała, Tomasz Paulus, Łukasz Wójciak - zwycięska drużyna Cognifide Ninjas | fot. materiały prasowe

Sukces polskich programistów. W międzynarodowym konkursie Pandacodium zwyciężyli Kasper Warguła, Igor Napierała, Tomasz Paulus i Łukasz Wójciak z Poznania, pokonując aż 30 drużyn z całego świata.

Pandacodium to wirtualny maraton o zasięgu światowym. Trwa 48 godzin i polega na programowaniu internetowych projektów i rozwiązań. Polskę reprezentowała na nim drużyna z Poznania w składzie: Kasper Warguła, Igor Napierała, Tomasz Paulus i Łukasz Wójciak. Czwórka programistów opracowała grę sieciową działającą w czasie rzeczywistym i wyróżniającą się designem w postaci... pandy. Eksperci docenili m.in. pomysłowość, kreatywność i innowacyjność rozwiązań zastosowanych przez poznańskich twórców. Ich projekt zyskał uznanie jury, a także samych użytkowników Internetu. W głosowaniu na Twitterze zdeklasował konkurentów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Wirtualny maraton trwał dwie doby. Spośród 30 zespołów zgłoszonych do konkursu tylko połowa zdołała go ukończyć. - Dzięki rewelacyjnej atmosferze w naszym zespole oraz wsparciu ze strony firmy, która zapewniła nam komfortowe warunki do pracy i pełne wyżywienie, naszą grę napisaliśmy w niespełna dobę - mówi Łukasz Wójciak, członek zwycięskiej drużyny.

Impreza zorganizowana przez programistów z Kanady była darmowa i miała zasięg globalny oraz otwarty. Jej organizacja i realizacja odbyła się w całości za pośrednictwem internetu. Nagrodą dla zwycięzców był atrakcyjny pakiet usług programistycznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro