Reklama
Reklama

Św. Marcin: szykują wahadło tramwajowe. Przez remont Teatralki

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

W związku z planowanym na połowę września remontem torowiska tramwajowego na Teatralce, na ulicy Święty Marcin przy placu Adama Mickiewicza prowadzone są prace torowe. Ich celem jest przygotowanie infrastruktury do obsługi tramwajów, które podczas remontu będą jeździć objazdami. Powstanie "nawrotka" dla bimb, gdyż będzie tu funkcjonować tramwajowe wahadło.

- Na Świętym Marcinie nakładają tory tramwajowe, takie same jak były podczas remontu na Matyi przy nowym dworcu. Być może już za kilka dni pojedziemy na Rondo Kaponiera. Czyżby już koniec remontu - dopytuje Nishio Poznań, nasz czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Niestety nie jest to koniec przebudowy Kaponiery, a przygotowania do... kolejnego remontu i tym samym kolejnych utrudnień. - Na ulicy Święty Marcin, przy Auli Novej Akademii Muzycznej, prowadzimy prace związane z przygotowaniem infrastruktury torowej do obsługi tramwajów podczas remontu torowiska na Teatralce - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań.

Remont Teatralki nieoficjalnie jest planowany na połowę września i może potrwać około 6 tygodni. - Ten remont wpłynie prawdopodobnie na rozkład jazdy wszystkich linii tramwajowych w mieście, dlatego musimy się do niego odpowiednio przygotować. Na ulicy Święty Marcin w miejscu, w którym pracują nasi pracownicy ma powstać "nawrotka" dla bimb. Będzie działać podobnie jak ta, która kiedyś funkcjonowała przy przystanku Węgorka - dodaje. Tramwaj będzie więc wjeżdżał na jeden tor, następnie przejedzie za zwrotnicę i cofnie się kontynuując jazdę w przeciwnym kierunku już po innym torze - kursy odbywać się będą na zasadzie wahadła.

Obecnie MPK nie zdradza jak będzie wyglądać organizacja ruchu tramwajowego w mieście podczas remontu Teatralki. Więcej szczegółów poznamy we wrześniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro