Reklama

Przedłużenie PST: ruchome schody działają

Ruchome schody prowadzące na perony przystanku tramwajowego przedłużonej trasy PST przy Dworcu Zachodnim działają. Ich mechanizmy zostały uszkodzone w trakcie letnich ulew.

Już pod koniec lipca pokazywaliśmy nagranie z przejścia podziemnego pomiędzy Poznaniem Głównym a Dworcem Zachodnim, na którym było widać testy ruchomych schodów prowadzących do budynku Dworca Zachodniego.

Testy przeszły także schody ruchome prowadzące na perony przystanku tramwajowego przedłużonej trasy PST przy Dworcu Zachodnim. Ich mechanizm, podobnie jak tych prowadzących do budynku dworca, został zalany podczas letnich ulew. Do zalania przejścia podziemnego, a tym samym nowych ruchomych schodów i wind, doszło w czerwcu dwukrotnie.

Obecnie wszystkie uszkodzone przez wodę mechanizmy zostały wymienione i co najważniejsze - działają. Przedłużona trasa PST zostanie oddana do użytku 1 września, w niedzielę. Właśnie tego dnia skorzystają z niej pierwsi pasażerowie. W tej chwili prowadzone są ostatnie, "kosmetyczne", prace na trasie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro