Cała żużlowa Polska walczy o Golęcin
Przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański oraz prezes Ekstraligi Żużlowej Wojciech Stępniewski wydali wspólny apel, w którym popierają projekt "Sportowy Golaj".
Projekt o nazwie "Sportowy Golaj" obejmuje plan rewitalizacji stadionu żużlowego w Lasku Golęcińskim polegającej m.in. na częściowej wymianie zdewastowanych drewnianych ławek na plastikowe siedziska, wymianie drewnianej bandy i przebudowie toru dla zwiększenia atrakcyjności spotkań żużlowych, utworzeniu boiska dla futbolu amerykańskiego wewnątrz toru oraz utworzeniu torów dla kolarstwa grawitacyjnego na terenie przyległym do stadionu. Stowarzyszenia planują również szkolić dzieci i młodzież. Więcej o projekcie "Sportowy Golaj" (wystarczy kliknąć).
W środę przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański oraz prezes Ekstraligi Żużlowej Wojciech Stępniewski wydali wspólny apel dotyczący przyszłości sportu żużlowego w Poznaniu:
Apel w sprawie przyszłości żużla w Poznaniu
Mając na uwadze dobro polskiego sportu żużlowego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi z naszego środowiska: zawodników, trenerów, działaczy, a przede wszystkim kibiców o poparcie inicjatywy "Sportowy Golaj", zmierzającej do odbudowy speedwaya w Poznaniu. Stolica Wielkopolski ma olbrzymie zasługi w narodzinach i promocji naszego sportu, jeszcze w okresie międzywojennym. Stadion na popularnym "Golęcinie" gościł przez lata ligę, imprezy międzynarodowe z pamiętnym finałem Mistrzostw Świata Par w 1991 roku, wiele innych fantastycznych zawodów. Nie pozwólmy, aby dorobek ten został zmarnowany! Poprzyjmy projekt "Sportowy Golaj", wspólną inicjatywę Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego oraz klubu futbolu amerykańskiego "Patrioci" i klubu rowerowego ProLans 4X. Szczegóły akcji na stronie internetowej: www.sportowygolaj.pl.
Ze sportowym pozdrowieniem:
Piotr Szymański- przewodniczący GKSŻ
Wojciech Stępniewski- prezes Ekstraligi Żużlowej spółka z.o.o
Zobacz finał Żużlowych Mistrzostw Świata Par w 1991 roku na Golęcinie:
Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w zestawieniu frekwencji na imprezach sportowych w naszym mieście Skorpiony zajmowały drugie miejsce za Lechem Poznań. Ponadto żużlowcy PSŻ zdobyli cztery medale mistrzostw Polski (IMP 2008, MIMP 2007 i 2008, MPPK 2011). Natomiast futboliści amerykańcy i kolarze grawitacyjni nie mają w Poznaniu swoich obiektów, które są przystosowanych do tych dyscyplin sportowych.
Miasto przejmuje tereny na Golęcinie:
Najpopularniejsze komentarze