Reklama
Reklama

Strażacy uratowali psa uwięzionego w kanale

fot. kargul24
fot. kargul24

Nietypową akcję ratunkową przeprowadzili poznańscy strażacy w nocy z wtorku na środę. Z kanału deszczowego udało się wydobyć uwięzionego psa. Akcja ratunkowa była możliwa dzięki pomocy pracowników Aquanetu.

Pierwsze informacje o psie uwięzionym w studzience kanalizacyjnej na ulicy Głuszyna dotarły do poznańskiej strażaków we wtorek około godziny osiemnastej - Podczas akcji ratowniczej przestraszony pies ze studzienki uciekł do kanału. Ze względu na zbyt małe rozmiary kanału nie było możliwości zejścia do wnętrza i znalezienie psa, który ukrył się między dwoma studzienkami - relacjonują pracownicy Aquanetu.

Strażacy o pomoc poprosili pracowników Aquanetu - Dzięki naszemu nowoczesnemu wozowi do monitoringu kanałów i sterowanych elektronicznie, jeżdżących po dnie kamer, przepłoszyliśmy psa, który wpadł prosto w zastawioną siatkę w drugiej studzience - dodają przedstawiciele Aquanetu. Cała akcja trwała kilka godzin i zakończyła się po północy. Pies trafił do schroniska przy ulicy Bukowskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.45 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro