Reklama
Reklama

Dwóch mężczyzn zatrzymanych kilka minut po rozboju

Do napadu rabunkowego doszło we wtorek rano na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu. Dzięki szybkiej reakcji policji udało się w ciągu kilkunastu minut zatrzymać sprawców napadu.

Informacja o napadzie na osiedlu Zwycięstwa dotarła do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu około godziny 9:20 - Na mundurowych czekał okradziony mężczyzna. Pokrzywdzony powiedział policjantom, że po zrobieniu zakupów wyszedł z pobliskiego pawilonu handlowego, a wówczas zaczepili go dwaj mężczyźni i poprosili o pieniądze na piwo. Dał im kilkadziesiąt złotych i odszedł, chcąc wsiąść do zaparkowanego niedaleko samochodu - relacjonuje Hanna Wachowiak z wielkopolskiej policji. Chwilę później do pojazdu wtargnęli Ci sami mężczyźni, obezwładnili mężczyznę i zrabowali saszetkę z pieniędzmi.

Policjanci wraz z pokrzywdzonym ruszyli na patrol osiedlowymi uliczkami - Po kilku minutach zobaczyli szukanych mężczyzn, a Ci na widok radiowozu przyspieszyli kroku i zaczęli uciekać każdy w inną stronę. Po chwili byli już w rękach policjantów - dodaje Wachowiak. Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Poznania, mają 35 i 50 lat. Obaj byli już wcześniej karani, a za popełnione we wtorek przestępstwo grozi im kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro