Reklama

Makaki japońskie w Nowym ZOO jak z "Łowcy androidów"

fot. M.Górczyński / Nowe ZOO
fot. M.Górczyński / Nowe ZOO

Trzy tygodnie temu w Nowym ZOO na świat przyszła Rachael, samiczka makaka japońskiego. Na wybiegu towarzyszą jej dwie starsze siostry - Zhora i Pris. Wszystkie łączy... "Łowca androidów".

Goście odwiedzający Nowe ZOO mogą już podziwiać najmłodszą mieszkankę ogrodu zoologicznego. To 3-tygodniowa Rachael, samiczka makaka japońskiego. - Młoda jest w miarę samodzielna, chociaż nie oddala się za bardzo od dorosłej samicy, która bardzo jej pilnuje - wyjaśniają pracownicy ZOO. - Próbuje też jedzenia "dorosłych", choć oczywiście ciągle pije mleko.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Obecnie na wybiegu makaków japońskich można zobaczyć 7 przedstawicieli tego gatunku. Rachael ma dwie starsze siostry - Zhorę i Pris. Kinomani już pewnie wiedzą dlaczego siostry łączymy z kinowym hitem z 1982 roku "Łowca androidów". Imiona nadane makakom pojawiły się właśnie w tym filmie, a opiekun małp jest jego fanem. Rodzice sióstr mają bardziej "przyziemne" imiona. To Tytus oraz... Zgryzek. Zgryzek, co zaskakujące, jest w tym przypadku imieniem damskim.

Jak zdradzają pracownicy ZOO - makaki to bardzo sprytne małpy. Doskonale radzą sobie z niskimi temperaturami, są wytrzymałe, doskonale pływają, a nawet nurkują.

Zobacz nagranie przygotowane przez pracowników ZOO:

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro