Reklama
Reklama

Makaki japońskie w Nowym ZOO jak z "Łowcy androidów"

fot. M.Górczyński / Nowe ZOO
fot. M.Górczyński / Nowe ZOO

Trzy tygodnie temu w Nowym ZOO na świat przyszła Rachael, samiczka makaka japońskiego. Na wybiegu towarzyszą jej dwie starsze siostry - Zhora i Pris. Wszystkie łączy... "Łowca androidów".

Goście odwiedzający Nowe ZOO mogą już podziwiać najmłodszą mieszkankę ogrodu zoologicznego. To 3-tygodniowa Rachael, samiczka makaka japońskiego. - Młoda jest w miarę samodzielna, chociaż nie oddala się za bardzo od dorosłej samicy, która bardzo jej pilnuje - wyjaśniają pracownicy ZOO. - Próbuje też jedzenia "dorosłych", choć oczywiście ciągle pije mleko.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA


Obecnie na wybiegu makaków japońskich można zobaczyć 7 przedstawicieli tego gatunku. Rachael ma dwie starsze siostry - Zhorę i Pris. Kinomani już pewnie wiedzą dlaczego siostry łączymy z kinowym hitem z 1982 roku "Łowca androidów". Imiona nadane makakom pojawiły się właśnie w tym filmie, a opiekun małp jest jego fanem. Rodzice sióstr mają bardziej "przyziemne" imiona. To Tytus oraz... Zgryzek. Zgryzek, co zaskakujące, jest w tym przypadku imieniem damskim.

Jak zdradzają pracownicy ZOO - makaki to bardzo sprytne małpy. Doskonale radzą sobie z niskimi temperaturami, są wytrzymałe, doskonale pływają, a nawet nurkują.

Zobacz nagranie przygotowane przez pracowników ZOO:

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro