Reklama
Reklama

Remont torowiska na Teatralce od połowy września?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że już w połowie września ma się rozpocząć remont torowiska tramwajowego na Teatralce. Prace mogą potrwać około 6 tygodni. Dzięki przedłużeniu trasy PST do Dworca Zachodniego mieszkańcy m.in. Piątkowa będą mieli zapewniony dojazd bimbami do centrum miasta.

Jak informuje Radio Merkury remont torowiska tramwajowego na Teatralce ma się rozpocząć 14 września. - Nieoficjalnie pojawiają się daty rozpoczęcia remontu właśnie w połowie września, ale nie znam jeszcze ostatecznego terminu prowadzenia prac - mówi Jan Firlik, dyrektor ds. przewozów tramwajowych MPK.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie prowadzić inwestycję. - To remont istotny. Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie tego, kto będzie go przeprowadzać. Być może odbędzie się to na zasadzie współpracy, ale decyzje jeszcze nie zapadły - dodaje Firlik. Chodzi o współpracę pomiędzy MPK, Zarządem Dróg Miejskich i Zarządem Transportu Miejskiego.

Po Teatralce kursuje obecnie ponad połowa wszystkich linii tramwajowych w Poznaniu. Bimby poruszają się tędy z częstotliwością co 30 sekund. Tak duży ruch sprawia, że nie wytrzymują tego tory tramwajowe.

Według Firlika utrudnienia spowodowane pracami na Teatralce potrwają około 6 tygodni. - To wyłącznie moje szacunki. Rozpoczęcie remontu zależy m.in. od skompletowania wszystkich części niezbędnych do jego przeprowadzenia - zaznacza. To m.in. zwrotnice i inne elementy torowiska.

By remont mógł ruszyć, warunkiem koniecznym do spełnienia jest otwarcie przedłużonej trasy PST. Ma to nastąpić 1 września. - Dzięki nowej trasie mieszkańcy Piątkowa i innych północnych rejonów Poznania będą mieli zapewniony dojazd tramwajami do centrum. To nasze wybawienie. Podejrzewam, że po nowej trasie na czas remontu będzie kursować więcej linii tramwajowych, niż te zaplanowane docelowo przez ZTM - kończy. ZTM zapowiada, że normalnie po przedłużonej trasie PST kursować będą tramwaje linii 12, 14 i 15.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro