Reklama
Reklama

Nowe centrum handlowe i Decathlon przy węźle A2 Komorniki

Galeria A2 | fot. Inwestor Galeria A2
Galeria A2 | fot. Inwestor Galeria A2

Rozrasta się "handlowe miasteczko" w pobliżu centrum handlowego Auchan - Komorniki. We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła się tutaj budowa Galerii A2, w której na dwóch poziomach znajdować się będą sklepy i punkty gastronomiczne. W pobliżu ma zostać otwarty trzeci w Poznaniu Decathlon.

CH Łacina przy rondzie Rataje, CH Metropolis przy ulicy Hetmańskiej, Galeria Dębiec w pobliżu 28 Czerwca 1956 i otwierane w październiku centrum handlowe Poznań City Center - o tym, że Poznań galeriami handlowymi stoi piszemy od dawna. Jak się jednak okazuje nie są to jedyne inwestycje prowadzone w Poznaniu i mające na celu zapewnienie poznaniakom kolejnych miejsc do robienia zakupów.

Intensywne prace prowadzone są w okolicach CH Auchan - Komorniki w pobliżu węzła autostradowego Poznań - Komorniki. Od roku prowadzone są tutaj prace na budowie Galerii A2. Inwestorem jest tutaj Poz Inwest mający siedzibę w podpoznańskich Wirach. - Koncepcja Galerii zakłada powstanie nowoczesnego obiektu handlowo-usługowego. Na dwóch poziomach nadziemnych znajdować się będą powierzchnie handlowo-usługowe oraz gastronomiczne. Na kondygnacji podziemnej pojemny parking dla klientów - wyjaśnia inwestor. - W tej chwili prowadzimy rozmowy z różnymi najemcami. Mają się tutaj znaleźć sklepy, których w okolicy dotąd nie było - dodaje pracownik Poz Inwest.

Do budynku będą prowadzić cztery wejścia, a w środku klienci będą się poruszać pomiędzy poziomami ruchomymi schodami. Obiekt znajdować się będzie na terenie pomiędzy ulicą Głogowską, a sklepami Norauto, Jysk i Go Sport. Obecnie inwestor nie podaje, kiedy zakończy się inwestycja. Możliwe, że będzie to przełom 2014/2015.

Nie jest to jedyny nowy obiekt, który pojawi się w okolicy. Jak informują portale zajmujące się tematyką centrów handlowych oraz nieruchomości, jeszcze w tym roku w Poznaniu otwarty zostanie trzeci sklep sieci Decathlon. Sportowy sklep powstanie również przy CH Auchan-Komorniki. Budowa już się rozpoczęła.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro