Reklama
Reklama

Lodowisko Chwiałka zaczyna sezon... latem. Z darmowym wstępem!

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Już w najbliższą niedzielę, 1 września, rozpocznie się sezon na lodowisku Chwiałka na poznańskiej Wildzie. Pierwszy raz w historii na lodowisku będzie można jeździć jeszcze latem. Z tej okazji w niedzielę ślizganie będzie bezpłatne.

Wakacje dobiegają końca, coraz mniej czasu zostało też do końca lata. Tym samym działalność wznawia lodowisko Chwiałka na Wildzie. - To pierwszy raz, kiedy lodowisko udostępnia swoją taflę poznaniakom jeszcze w sezonie letnim. POSiR chce w ten sposób sprawdzić, jak chętnie mieszkańcy skorzystają z takiej oferty oraz jak zachowa się lód w cieplejszych warunkach - wyjaśnia POSiR.

Oficjalnie lodowisko zacznie działać w poniedziałek, 2 września, ale miłośnicy jazdy na łyżwach poślizgają się tutaj już w niedzielę od 15.00 do 22.00. I to za darmo! - Chwiałka przygotowała wiele atrakcji. Przez całe popołudnie i wieczór przeprowadzane będą ciekawe gry i konkursy, w których do wygrania będzie wiele nagród, w tym aż 100 wejściówek na lodowisko do wykorzystania przez cały sezon - dodaje.

A to nie koniec. Na miejscu obecni będą instruktorzy, którzy zdradzą jaką technikę wybrać, by jak najlepiej jeździć na łyżwach. - Dzieci zainteresowane przystąpieniem do szkółki hokejowej będą miały też okazję dowiedzieć się więcej na temat naboru bezpośrednio od przedstawicieli szkółki hokejowej Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego - kończy.

Lodowisko ma wymiary 30 na 60 metrów (1800 metrów kwadratowych), jest więc pełnowymiarowe. Umożliwia to hokeistom rozgrywanie tu spotkań. Zadaszenie obiektu wykonano w ubiegłym roku. Całość kosztowała 5,5 miliona złotych. Dach nie tylko wydłuża o kilka miesięcy działalność lodowiska, ale też obniża koszty wytworzenia i utrzymania tafli lodowej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro