Reklama
Reklama

Polskie młodzieżówki na podium ME 2013 w kajak polo nad Maltą

Polska - Dania 4:2 | fot. Elżbieta Skowron

Młodzieżowe reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn zdobyły brązowe medale podczas Mistrzostw Europy w kajak polo, które przez ostatnie dni odbywały się na Jeziorze Maltańskim.

Na specjalnych wodnych boiskach na Jeziorze Maltańskim blisko 50 reprezentacji od czwartku do niedzieli rywalizowało w Mistrzostwach Europy 2013 w kajak polo, a wśród nich reprezentacje Polski. Z dobrej strony zaprezentowały się nasze młodzieżówki i zdobyły brązowe medale. Polki w decydującym spotkaniu pokonały Włochy 5:4.

Polska - Włochy 5:4
Bramki:
Katarzyna Stankiewicz (2), Sandra Pilarz, Marlena Madej (2) - Vittoria Russello (2), Maria Angela Bernardo, Flavia Landolina

Natomiast mężczyźni okazali się lepsi od reprezentacji Danii. W rywalizacji seniorów reprezentacja Polski zajęła kolejno 9 (mężczyźni) oraz 5 miejsce (kobiety).

Polska - Dania 4:2
Bramki:
Jakub Woźnicki, Piotr Kowalski, Arkadiusz Pilarz (2) - Mathias Jensen, Andreas Iversen

W niedzielę po rozegraniu spotkań finałowych odbyła się uroczysta ceremonia zamknięcia imprezy z udziałem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego, Prezydenta ECA Alberta Woods"a, Prezydenta Polskiego Związku Kajakowego Józefa Bejnarowicza oraz Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego Ewy Bąk. W rywalizacji seniorów najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec, która zwyciężyła zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Niemki okazały się również najlepsze w rywalizacji młodzieżówek, a wśród mężczyzn triumfowała reprezentacja Francji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
44.18 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro