Reklama
Reklama

Nowa trasa PST: jeszcze nieużywana, a kosze już przepełnione

fot. Sławek

1 września pierwsze tramwaje z pasażerami przejadą po nowej, przedłużonej trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego. Choć obecnie trasa jeszcze nie funkcjonuje, kosze na śmieci stojące przy nowym przystanku tramwajowym już są przepełnione.

W piątek ogłoszono, że 1 września tramwaje zaczną kursować przedłużoną do Dworca Zachodniego trasą PST. Jak się jednak okazuje elementy małej architektury stanowiące część trasy już cieszą się "popularnością" wśród poznaniaków.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


- Miałem okazję obfotografować nowy dworzec PST na Dworcu Zachodnim i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem solidnie przepełnione kosze na śmieci - pisze nasz czytelnik, Sławek. - Czyżby jeszcze nikt nie odpowiadał za teren i porządek - dopytuje.

Infrastruktura EURO Poznań 2012, która odpowiada za inwestycję, nie przekazała jeszcze trasy Zarządowi Transportu Miejskiego. - Przekazanie trasy odbędzie się w najbliższych dniach - mówi Paweł Kołodziej, odpowiedzialny za budowę przedłużonej PST. - Mieszkańcom tak podobają się elementy małej architektury, że często z nich korzystają. Stąd przepełnione śmietniki. Zapewniam jednak, że przed przekazaniem trasy ZTM-owi wykonawca posprząta cały teren. Nie wyobrażamy sobie, by mogło być inaczej - zapewnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro