Reklama
Reklama

Matura do poprawki: 1000 poznaniaków zdaje egzamin

Blisko 5000 wielkopolskich maturzystów, w tym prawie tysiąc z samego Poznania, od poniedziałku do piątku będzie poprawiać niezdany egzamin dojrzałości. Tradycyjnie już najwięcej licealistów po raz kolejny będzie musiało podejść do egzaminu z matematyki.

Matematykę w tym roku oblała największa, bo ponad 3-tysięczna grupa młodych ludzi. Zaraz za nią plasują się poprawki z języka angielskiego (ponad 400 osób), polskiego (ponad 200) i niemieckiego (około 120 osób). Pozostałe języki poprawiać będą zaledwie kilkuosobowe grupy.

- Tegoroczne wyniki matur są nieco lepsze od ubiegłorocznych. W zeszłym roku w całym Poznaniu ponowne podejście do egzaminu dojrzałości dotyczyło o około 300 osób więcej niż w bieżącym, a w samym Poznaniu zdawała go powtórnie ponad tysięczna grupa - podaje Zofia Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

Sesja poprawkowa potrwa tydzień, od 26 do 30 sierpnia. Pierwszego dnia ruszą matury ustne przeprowadzane według harmonogramów szkolnych i trwać będą aż do końca tygodnia. Z kolei części pisemne rozpoczną się już we wtorek o godzinie 9.00 rano. Wyniki egzaminów uczniowie poznają 13 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro